Prečo stojí za to riskovať ? Odpovie Vám pravidlo 40 – 30 – 30 !

V športe sa v dnešnej dobe používajú rôzne techniky a stratégie na zlepšenie výkonov. Mnohé z týchto techník sú používajú aj v biznise a pri osobnom rozvoji. Jednou zo športových techník, ktorú je možné uplatniť v biznise, je pravidlo 40/30/30.Toto pravidlo hovorí, že úspech je len zo 40% závislý na fyzickej námahe. Zvyšných 60% vôbec nezávisí na fyzickom úsilí. 30 % z tohto je technika a skúsenosti a 30 % je túžba riskovať. Ak teda počas svojich tréningov aspoň raz nepadnete, znamená to, že ste netrénovali tvrdo a nevyužívali ste pravidlo úspechu správne. Ak spadnete, znamená to, že ste sa snažili aspoň raz riskovať. Aspoň raz ste sa vyhli zóne komfortu.

Kulturista

Ako vidíte teraz svoju budúcnosť?

Kulturisti tomu hovoria „bolestné obdobie“. V tomto období skúšajú niečo nové, učia sa, boria sa, a znovu skúšajú niečo nové, skúmajú nové oblasti, riskujú, prekračujú svoje hranice a postupne sa posúvajú dopredu. Riskujú, aj za cenu bolesti trénujú, zlepšujú svoju výkonnosť, techniky, sú oveľa skúsenejší a oveľa viac si veria.Rovnako je to aj v biznise alebo v osobnom živote. Náš úspech závisí od 40% akcie, 30% skúseností a z 30% risku, že dosiahneme úspech. Risk je zisk, ako sa hovorí. Vždy nám niečo prinesie, ak riskujeme správne. Ľudia sa na začiatku boja riskovať, pretože sa boja zlyhania. Ale v konečnom dôsledku nakoniec najviac ľutujú to, čo neurobili o mnoho viac, ako to čo urobili. Riskovať nám bránia naše interné zákazy, naše bariéry, ktoré nás majú určitým spôsobom chrániť, aby sme sa nevydali na zlé chodníčky. V skutočnosti nás však veľa krát obmedzujú. Tí, ktorí zariskujú, prekonajú ťažkosti a snažia sa udržať si rovnováhu, dosiahnu najväčší úspech.

A čo Vy? Bojíte sa riskovať?  Snažíte sa byť dosť aktívny pri dosahovaní svojich cieľov a zároveň využívať všetky svoje znalosti?

Leave a Reply