6 pravidiel efektivity – 5/6 Plánovanie šetrí čas a energiu

Máme tu predposledný deň nášho seriálu, ktorý sa venoval efektivite. Posledný článok sa venoval Vašej čistej hlave, aby ste v nej nedržali zbytočnosti a radšej si činnosti zapísali do diára. Viac si prečítate v poslednom článku „Nedrž všetko v hlave“. Dnes sa budeme venovať plánovaniu, ktoré je na ceste za našimi cieľmi dôležité.
Plan

5. Plánovanie šetrí čas a energiu

Predtým, ako začneš plniť cieľ, úlohu alebo činnosť, uisti sa, či máš naplánovanú cestu k cieľu. Uisti sa, že máš na tejto úlohe naplánovaný dnešný dátum.Často krát sa podnikatelia a manažéri obracajú ku mne pri koučingu, aby som im pomohla stať sa efektívnejšími v pracovných činnostiach, pretože majú ciele a aj pracujú na nich, avšak výsledok sa nedostaví. Je to preto, pretože idú k cielom neplánovanou cestou. Mnohí ľudia si stanovia cieľ a cesta k cieľu im chýba, plán dosiahnutia cieľa sa robí priebežne alebo vôbec.

Je potrebné si plán činnosti k dosiahnutiu cieľa zapísať. Ak ho chceme potom zmeniť, znovu si ho zapíšeme. Každých 10 minút strávených plánovaním nám ušetrí 100 minút.

Ak chceš byť efektívny, predtým ako začneš cestu k cieľu, naplánuj si ju. Ak sa na svojej ceste ale viackrát zastavíš a nevieš ako ďalej prečítaj si náš článok „Keď už nevieš, čo máš robiť, nemeň svoj cieľ ale zmeň svoju cestu k nemu!“.

Leave a Reply