6 pravidiel efektivity – 1/6 Každý cieľ musí byť konkrétny a mať presne stanovený termín

Existuje mnoho techník a pravidiel, ktoré Vám pomôžu stať sa efektívnym. Pre každého z nás je ale vhodné niečo iné, preto sa každý rozhodne pre svoje pravidlá a využíva techniky, ktoré jemu najviac vyhovujú. Je to predsa logické, každý z nás je jedinečný.

V nasledujúcich šiestich dňoch Vám postupne prinesieme 6 pravidiel, ktoré Vám môžu pomôcť k väčšej efektivite.

Dátum

1. Každý cieľ musí byť konkrétny a mať presne stanovený termín.

Väčšinou sa rozhodujeme podľa intuície. Veľa však závisí od nášho mozgu, podľa neho realizujeme svoje plány a ciele. Pre náš mozog je dôležité, aby naše plány a ciele boli konkrétne. Ak mozog nevie, čo konkrétne od neho chceme,  čo je potrebné urobiť alebo neexistuje jasná definícia úlohy, takúto úlohu jednoducho nevykoná. Jednoducho nebude mať žiadnu motiváciu.

Napríklad: chcem byť úspešný (ako chceš dosiahnuť úspech, čo pre teba úspech konkrétne znamená)

Preto pre každý cieľ alebo úlohu stanovte termín. Ak máte konkrétny dátum a čas ukončenia, náš mozog dostane konkrétnu informáciu, má stanovené hranice. Vďaka stanoveným hraniciam bude mozog pracovať efektívnejšie a rýchlejšie.

Ak často zlyhávate na ceste za svojím cieľom, tak si môžete prečítať viac v našom predchádzajúcom článku  „Keď už nevieš, čo máš robiť, nemeň svoj cieľ ale zmeň svoju cestu k nemu!“

Leave a Reply